Autokary też popularne

Autokary też popularne

Cenioną i dość często używaną przez turystów alternatywą dla pociągów są autokary, najczęściej te działające w ramach PKS. Komunikacja samochodowa ma z założenia wypełniać lukę, której nie jest w stanie zagospodarować kolej i tym samym dowozić ludzi do mniejszych miejscowości, w których połączeń kolejowych nie ma.

W praktyce bywa z tym różnie, albowiem bardzo często poszczególne PKS-y zatrzymują się również w tych miastach, w których dworzec działa i do którego połączeń pociągowych jest wiele. W tym momencie stają się one konkurencją dla kolei, co z rynkowego punktu widzenia jest pozytywne – mogą bowiem zaoferować niższe ceny i czasami również lepszy standard podróżowania.

Spore zmiany na rynku zaszły wraz z pojawieniem się przewoźników prywatnych, którzy realizują komercyjne połączenia na wielu trasach. Sukces Polskiego Busa pokazuje, że niedrogie i sprawne połączenia autokarowe mogą być ważnym uzupełnieniem komunikacyjnej oferty.

Oczywiście autobusami można również dotrzeć do wielu ciekawych miejsc na wschodzie kraju, nawet tam gdzie syndyk sprzeda mieszkanie 🙂