Ćwiczenia w wodzie i ich wpływ na zdrowie

Coraz większą popularnością cieszą się różnego rodzaju ćwiczenia w wodzie. Już nie tylko pływanie, ale także na przykład aqua aerobik, jest polecany zarówno tym bardziej jak i mniej sprawnym, chcącym poprawić swoją kondycję fizyczną i zdrowotną. Wszelkiego rodzaju ćwiczenia w wodzie cieszą się ogromną popularnością, w szczególności dlatego, że może wykonywać je praktycznie każdy: bez względu na wiek, czy sprawność.

To ćwiczenia angażujące wiele partii mięśni i stawów. Jednak pomimo angażowania tych części ciała, ćwiczenia te nie obciążają ich. Wodne ćwiczenia polecane są przez kardiologów, dietetyków, internistów.

Poprawiają krążenie, wpływają na obniżenie ciśnienia tętniczego i złego cholesterolu, są doskonałe w profilaktyce chorób układu krążenia, zapobiegają zawałom, a ponadto polecane są cukrzykom, ludziom zmagającym się z otyłością, a także wszystkim tym, którzy mają problemy z kręgosłupem. Ćwiczenia w wodzie to bardzo ciekawa alternatywa dla fitnessu, bo może korzystać z nich każdy. Ty też! Spróbujesz?.