Czy fundusze inwestycyjne są bezpieczne?
www.pik.legnica.pl

Jedną z podstawowych zalet funduszy inwestycyjnych jest ich różnorodność. Dzięki temu możemy swobodnie wybierać między tymi, które cechuje niski, średni bądź wysoki poziom ryzyka. Wszystko w zależności od naszych potrzeb.

Jednak, czy w dobie finansowego kryzysu możemy mówić o czymś takim, jak bezpieczne inwestowanie? Sprawa jest niewątpliwe bardzo dyskusyjna, odkąd okazało się, że powodzenie naszej inwestycji nie zależy wyłącznie od sytuacji na rynkach finansowych, ale także polityki danego kraju. Na rynku mamy jednak dostęp do bardzo wielu funduszy inwestycyjnych. Czas kryzysu ekonomicznego nie powinien nas więc do nich całkowicie zrażać, ale sprawić, że jeszcze raz przemyślimy swoją strategię inwestowania.

Profesjonalne prowadzenie ksiąg rachunkowych http://numeratis.eu/pl/content/oferta/ksiegi-rachunkowe Numeratis doradztwo podatkowe doradca podatkowy optymalizacja podatkowa

Najmniej w okresie finansowej bessy ryzykują osoby, które decydują się na inwestowanie długoterminowe. Sprawia to, że nawet jeśli kupione przez nas jednostki funduszu tracą na wartości, trend ten minie, a ich cena znów wzroście zapewniając nam zysk. Kryzys ekonomiczny nie oznacza więc, że fundusze muszą stracić na popularności.

Cezary
News Reporter
Hejo, jestem Cezary. Nie Cezary Pazura, nie Juliusz Cezar. Twój przewodnik w prawie i podróży.