Czystość przede wszystkim

Czystość przede wszystkim

Dobra i piękna plaża to plaża czysta. Te, które uchodzą za najpiękniejsze na świecie są też doskonale zadbane. Lokalne władze stawiają to sobie za punkt honoru, ale równocześnie wiedzą, że to zwyczajna inwestycja. Jeśli plaża jest świetnie utrzymana i sprawnie zarządzana, to działa na turystów jak magnes. Ci będą tłumnie odwiedzać poszczególne miejscowości i cieszyć się komfortowym pobytem.

Dla zapewnienia gościom idealnych warunków do spędzania wakacji, spacerowania i opalania się, plaża musi być sprzątana codziennie. W sezonie każdy dzień aktywności plaż oznacza wiele tysięcy ludzi, którzy się tam znajdą i będą spędzać przynajmniej kilka godzin. Choć kultura nakazuje, aby nie śmiecić i zachowywać się na plaży porządnie, to zawsze znajdą się osoby, których rodzice nie wychowali. Śmiecenie na plażach zdarza się na całym świecie i nie jest wyłącznie polską właściwością. Grunt, aby wyciągać z tego wnioski i przeciwdziałać.

Śmiecących karać mandatami, a kulturalnym turystom zapewniać optymalne warunki do spędzania czasu w porządku i czystości.