Dlaczego warto inwestować w fundusze?

Fundusze inwestycyjne stają się coraz popularniejsze nawet wśród osób dopiero nie mających wcześniej nic wspólnego z rynkami finansowymi. Co czyni je tak atrakcyjnymi nawet dla amatorów? Przede wszystkim jest to olbrzymia różnorodność inwestycji.

W zależności od możliwości i dopuszczalnego poziomu ryzyka możemy lokować swoje akcje w lokatach, bonach skarbowych, akcjach, obligacjach i innych instrumentach finansowych. Fundusze cechuje też niebywała elastyczność – udziały możemy spieniężyć zazwyczaj już w kilka dni roboczych.

Dają nam one też możliwość większej kontroli inwestycji – zyski z niej w większości przypadków nie pochodzą ze stałego oprocentowania, jak w przypadku lokat bankowych, ale są zależne od wartości papierów wartościowych. Fundusze pozwalają nam także zaoszczędzić czas – możemy powierzyć zarządzanie nimi specjaliście, a sami cieszyć się wyłącznie zyskiem.

Jeśli natomiast chcemy zająć się tym samodzielnie, w wielu przypadkach możemy zrobić to zdalnie, bez konieczności wychodzenia z domu.

Cezary
News Reporter
Hejo, jestem Cezary. Nie Cezary Pazura, nie Juliusz Cezar. Twój przewodnik w prawie i podróży.