Dlaczego wracamy do kraju?

Dlaczego wracamy do kraju?

Życie na emigracji pod wieloma aspektami wydaje się być spełnieniem marzeń, a kraj, do którego się udajemy, stanowi swojego rodzaju ziemię obiecaną. Tymczasem dość często sytuacja przedstawia się w ten sposób tylko w naszych wyobrażeniach, a rzeczywistość pozostawia wiele do życzenia.

Dlaczego najczęściej podejmujemy decyzję o powrocie do kraju? Przede wszystkim nie możemy znieść rozłąki z najbliższymi. Nawet, jeśli mamy szerokie możliwości kontaktowania się z rodziną i przyjaciółmi, nie jest to równoznaczne z prowadzeniem wspólnego życia na co dzień.

Dla wielu z nas dłuższe życie w oddaleniu od bliskich sprawia, że czujemy się samotni i decydujemy się na powrót do kraju. Wiele osób, które decydują się na migrację w celach zarobkowych, wracają do kraju, kiedy poprawią swoją sytuację finansową.

Często zdarza się, że wyjeżdżając stawiają sobie cel zarobienia odpowiedniej kwoty, wystarczającej na spełnienie określonych planów. Dla wielu jednak granica ta staje się płynna, gdy nie potrafią zrezygnować z pewnego źródła dochodów.