Gruzja – nowy kierunek

Gruzja – nowy kierunek

Zupełnie inny obszar geograficzny i odmienny krąg kulturowy oferuje nam Kaukaz. To miejsce bardzo piękne i szalenie atrakcyjne pod względem wypoczynkowym, aczkolwiek jeszcze przez wiele osób nieodkryte. Fakty są jednak takie, że na przykład Gruzję odwiedza każdego roku coraz więcej turystów, w tym również Polaków.

Nasi rodacy są tam darzeni sympatią, albowiem Gruzini świetnie pamiętają, ile zrobił dla ich państwa polski prezydent Lech Kaczyński. Nota bene doczekał się on w tym kraju własnych ulic – jedna z nich znajduje się w najbardziej reprezentacyjnym gruzińskim kurorcie, w Batumi. Znajduje się ono na sztandarach turystycznego marketingu Gruzinów i nie jest to przypadkowe.

Mamy tam wspaniałe plaże – idealnie zadbane i z pewnością zaliczające się do czołówki najładniejszych na świecie. Kusi gastronomia, dzięki której skosztować można świetnych przysmaków tradycyjnej kuchni gruzińskiej. Popołudniami z kolei można zrelaksować się przy lampce wybornego wina – winnice w Gruzji zyskują coraz większe uznanie smakoszy.