Jeśli morze to i plaża

Jeśli morze to i plaża

Bez względu na to nad jakim morzem się znaleźliśmy, to plaża jest elementem, który zawsze jemu towarzyszy. Zarówno morza ciepłe jak i chłodne posiadają plaże, bo sama uśredniona temperatura wód nie przesądza o turystycznej atrakcyjności akwenu.

Generalnie w lecie na każdej plaży jest ciepło, można się swobodnie opalać i spędzać tam czas w strojach kąpielowych. To czy woda nadaje się do kąpieli jest już kwestią otwartą.

Generalna prawidłowość jest taka, że im bliżej brzegu, tym woda jest cieplejsza, dlatego oddalanie się od linii brzegowej jest mile widziane tylko w przypadku osób dysponujących konkretnym doświadczeniem. Plaże są mocno zróżnicowane pod względem swoich gabarytów, a także tego, co możemy na nich spotkać.

Są plaże bardziej piaszczyste, są i takie, gdzie dominuje nawierzchnia kamienista. O tych rodzajach plaż jeszcze napiszemy.

Liczy się jednak to, że każda ma swój urok i latem prezentuje się po prostu bardzo okazale. Gdy jesteśmy w otoczeniu bliskich i bardzo miło spędzamy czas, to każda plaża, na której się znajdziemy będzie dla nas najpiękniejszą w świecie.