Kto może korzystać z funduszy europejskich?
gps.mapy-navi.com.pl

Bardzo często mówi się, że Polacy mają ogromną tendencję do narzekania. Najpierw zaczynamy marudzić, że coś jest nieprzemyślane, niepotrzebne i bezsensowne. Niestety, większość z nas wykazuje tego typu podejście w odniesieniu do funduszy unijnych. Z doniesień medialnych możemy wnioskować, że korzystają z nich przede wszystkim rolnicy. Tymczasem warto dowiedzieć się, kto rzeczywiście może skorzystać z funduszy europejskich. Odpowiedź „każdy” brzmi wyjątkowo banalnie, ale w tym przypadku jest bardzo bliska prawdy.

Fundusze unijne realizowane są na tak wielu polach i poziomach, że niemal każdy zainteresowany znajdzie wśród nich coś dla siebie. O wsparcie mogą starać się przedsiębiorcy lub osoby reprezentujące podmioty posiadające osobowość prawną. Z dofinansowań mogą więc korzystać także samorządy, fundacje oraz stowarzyszenia. Często uznaje się, że złożenie wniosku o wsparcie stanowi bardzo skomplikowaną procedurę. To nieprawda. W rzeczywistości bardziej wymagająca jest realizacja własnych projektów.

Uczestnictwo w tych projektach, które już realizowane są przez innych, nie wymagają ani szczególnego wysiłku, ani przechodzenia przez niekończące się, biurokratyczne procedury.

Cezary
News Reporter
Hejo, jestem Cezary. Nie Cezary Pazura, nie Juliusz Cezar. Twój przewodnik w prawie i podróży.