Pałac Wersalski
www.konkurszott.pl

Do jednych z najbardziej znanych i cenionych zabytków europejskich z pewnością możemy zaliczyć Wersal. Stanowi on chlubę Francuzów. Co roku miejsce to odwiedzane jest przez miliony turystów z całego świata.

Pałac Wersalski został wybudowany w XVII wieku. Początkowo nie był tak okazały, jak również nie pełnił obecnej funkcji. Największe zmiany w wyglądzie Wersalu ustanowił Ludwik XIV.

To właśnie za jego inicjatywy utworzono ogrody wersalskie. Prace nad nimi trwały wiele lat, czego efektem są niesamowite fontanny i statuy. Pałac Wersalski dostępny jest dla zwiedzających niemal przez cały rok.

W szczególności warto zwiedzić Kaplicę Pałacową, Galerię Luster czy Apartamenty Królewskie. Warto jednak wspomnieć, że wszystkie części tego zamku wzbudzają podziw. Niewątpliwą zaletą Pałacu Wersalskiego są dodatkowe atrakcje.

Na szczególną uwagę zasługują Muzyczne Fontanny, Muzyczne Ogrody czy Nocne Pokazy. To jednak tylko jedne z nielicznych powodów, dla których warto osobiście udać się do tego niezwykłego miejsca.

Cezary
News Reporter
Hejo, jestem Cezary. Nie Cezary Pazura, nie Juliusz Cezar. Twój przewodnik w prawie i podróży.