Planujemy wyprawę na Północ

Planujemy wyprawę na Północ

Zastanówmy się przez chwilę nad naszymi wymarzonymi wakacjami – większość osób z pewnością w tym momencie wyobrazi sobie ciepłe kraje, palmy, biały nadmorski piasek i egzotyczne jedzenie. Mimo to wśród podróżników zawsze znajdą się ludzie, którzy wolą nieco chłodniejsze klimaty i marzą o zobaczeniu zorzy polarnej. Jeśli należysz do jednych z nich – zobacz jak niedrogo zaplanować wyprawę na Północ.

Jeśli więc chcesz zobaczyć zorzę polarną – najlepszymi miesiącami do tego są luty i marzec. Czasem wymaga to bardzo dużej cierpliwości i pewnej ilości czasu spędzonego w namiocie. Aby ułatwić sobie zadanie, możesz skorzystać z internetowych prognoz występowania zorzy polarnej, które oferują m.

in. norweskie i fińskie serwisy. Ile wyniesie wyprawa do Skandynawii w poszukiwaniu zorzy? Trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu 1000 złotych.

Ponad połowę z tego pochłonie przelot w jedną i drugą stronę, a resztę nocleg. Choć może się to wydawać dużo, w rzeczywistości jest to dość okazyjna oferta, na którą warto się zdecydować.