Śledzenie przez internet

Śledzenie przez internet
www.cmd.org.pl

Współczesne oblicze trackingu GPS jest w ogromnej mierze zdeterminowane powiązaniem tej funkcji z komunikacją internetową. Dziś efektywny monitoring satelitarny ma miejsce wtedy, gdy mamy regularny i stały dostęp do danych online, bez potrzeby wychodzenia z domu i bez potrzeby korzystania z zaawansowanych urządzeń. Przedsiębiorstwa, która specjalizują się w usługach zdalnego monitoringu, dają swoim klientom możliwość korzystania z podglądu lokalizacji obiektów jedynie z użyciem przeglądarki internetowej. Interfejs usługi jest dostępny po zalogowaniu się do systemu, a czasami dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa klient musi zainstalować na swoim komputerze dedykowaną aplikację, za pośrednictwem której realizowane są połączenia z serwerem.

http://www.komornik-tomczak.pl/ Jeśli interesuje Cię wysokiej jakości uchwyt do tv, sprawdź naszą ofertę

Z punktu widzenia sporej rzeszy zainteresowanych tracking GPS ma sens jedynie wówczas, gdy odbywa się w czasie rzeczywistym i nie stwarza dodatkowych barier technologicznych. Dane udostępnione przez internet oznaczają likwidację tych barier, co dla tysięcy osób ma bardzo duże znaczenie. Kto może korzystać z takich usług? Wachlarz potencjalnych nabywców jest spory i wcale nie ogranicza się on jedynie do menadżerów firm transportowych, zakładów świadczących usługi transportu zbiorowego czy spedytorów. Także osoby prywatne korzystają z trackingu, na przykład po to, aby mieć kontrolę nad poczynaniami dziecka, któremu pożyczyli swoje auto.

Czasami wykorzystanie monitoringu GPS stwarza pewne wątpliwości natury etycznej, jednakże rolą dostawców takich usług nie jest dokonywanie ocen w tym zakresie.