Szanujmy siebie nawzajem

Szanujmy siebie nawzajem

To normalne, że ludzie chcą być szanowani przez innych, jednakże życie pokazuje, że bywa z tym różnie. W pewnych sytuacjach nie zachowujemy się wobec siebie jak należy i dzieje się to w różnych kontekstach. Tyczy się to również relacji pomiędzy poszczególnymi nacjami, gdzie nierzadko dochodzi do zderzenia kultury, tradycji i mentalności.

Będąc w dalekim kraju, który pod względem kulturowym i mentalnym różni się diametralnie od tego, co znamy na co dzień, dość łatwo popełnić gafę. Zachowania negatywnie postrzegane przez autochtonów najczęściej są wynikiem naszej niewiedzy i nie mają nic wspólnego z przejawami złej woli. Dlatego przed wyjazdem warto sprawdzić, na co powinniśmy uważać i następnie stosować się do tego.

Wtedy zachowanie szacunku wobec odmienności nie będzie problemem, ponieważ wyposażymy się w odpowiednią wiedzę. Zazwyczaj wystarczy zwykła życzliwość, aby przełamać pierwsze lody i zaskarbić sobie sympatię obcokrajowców. W takim układzie każda wycieczka będzie dla nas miłym i ubogacającym doświadczeniem.