Urlop po sycylijsku

Urlop po sycylijsku

Włoski kierunek jest pod kątem turystyki również szalenie interesujący. Trzeba tylko zdecydować się, który rejon Włoch najbardziej nam odpowiada, ponieważ praktycznie wszędzie panują świetne warunki do spędzenia urlopu.

Plaże we Włoszech stoją na bardzo wysokim poziomie – są zadbane i zapewniają cudowny, letni relaks. Bardzo ciekawą opcją jest odwiedzenie Sycylii, chyba najsłynniejszej wyspy leżącej w ramach Półwyspu Apenińskiego.

Wielu z nas kojarzy się ona głównie z opowieściami o mafii, w których jest rzecz jasna sporo prawdy. Jednakże status włoskiej mafii zmienił się na przestrzeni lat i nie jest już ona tak wpływowa – zdecydowane działania policji oraz wymiaru sprawiedliwości zrobiły swoje.

Dziś Sycylia jest raczej spokojnym miejscem, tłumnie odwiedzanym przez turystów. Szukają oni wypoczynku, a nie mocnych wrażeń z gangsterami w roli głównej.

Kto zechce może cieszyć się słońcem na plaży, inni mogą zwiedzać miejscowe muzea i cieszyć oko zabytkami. Czyste morze kusi z kolei możliwością kąpieli lub uprawiania sportów wodnych.