Zamek Löwenburg

Będąc w Niemczech nie sposób nie zwiedzić przynajmniej jednego z kilku znanych zamków. A do nich można zaliczyć zamek Löwenburg. Pomimo że architektura tego obiektu przypomina styl średniowieczny, zamek ten został wzniesiony dopiero około 1800 roku.

Jednakże wybór stylu średniowiecznego nie był przypadkowy. Główni architekci mieli na celu stworzenie zamku, który wyglądem przypominać będzie opuszczony zamek rycerski. Trzeba przyznać, że cel ten został osiągnięty.

Na szczególną uwagę zasługuje fosa oraz most zwodzony. Elementy te bardzo trafnie nawiązują do średniowiecza. Bardzo ciekawie prezentuje się także wnętrze zamku.

Można w nim znaleźć chociażby meble, broń czy figury nawiązujące oczywiście do średniowiecznego stylu. Architektura tego zamku urzekła również reżyserów. To właśnie tutaj kręcono znane na całym świecie filmy, jak chociażby „Tacy są mężczyźni”.

Niewątpliwą zaletą tego zamku jest również jego romantyczny charakter. Zwiedzający mają do dyspozycji liczne sale i zakamarki zamku, które kryją w sobie wiele tajemnic.

Cezary
News Reporter
Hejo, jestem Cezary. Nie Cezary Pazura, nie Juliusz Cezar. Twój przewodnik w prawie i podróży.