Gdy religia determinuje stosunki społeczne
W niektórych krajach życie religijne przenika się z życiem społecznym do tego stopnia, że codzienne funkcjonowanie jest całkowicie uzależnione od kwestii religijnych. Z takim stanem rzeczy nie spotkamy się w żadnym kraju należącym do kręgu chrześcijańskiego, co jest dość znamienne w kontekście niektórych tez o rzekomo ograniczanej przez chrześcijaństwo wolności osobistej.
Najwięcej problemów w tym zakresie stwarza islam i chwilami są to problemy bardzo realne. Obowiązek zasłaniania praktycznie wszystkich partii ciała przez kobiety jest codziennością w wielu państwach islamskich.
Co gorsza, emigranci islamscy, którzy przyjeżdżają do Europy kuszeni hojnością systemów socjalnych usiłują coraz częściej narzucać te zasady nam, co jest bardzo niebezpieczne. Jak powinniśmy się zachować, będąc w kraju o ortodoksyjnym podejściu do tej sfery? Najważniejsze to nie prowokować konfliktów – dostosujmy się do wszystkich zasad, które są nam narzucane.
Nie dyskutujmy, nie zadawajmy pytań. Możemy jednak mieć swoje zdanie, którym warto podzielić się po powrocie.
Polecane artykuły
Migrujemy na wakacje!
Poważne brzmienie słowa „migracja” w oczywisty sposób sprawia, że wywołuje ono skojarzenie z wyjątkowo istotnymi wydarzeniami i kwestiami. Tymczasem nie należy zapominać, że migracje to wszystkie wędrówki ludności, niezależnie od tego, jaki jest ich czas czy też cel. Chociaż takie sformułowanie nie
Co wpływa na migrację?
Mogłoby się wydawać, że powody, które wpływają na powstawanie wędrówek ludności są często dość konkretne. Każdy indywidualnie podejmuje decyzje o przemieszczaniu się, kierowany własnymi, mniej lub bardziej logicznymi pobudkami. Tymczasem warto wiedzieć, że specjaliści dzielą czynniki wpływające na