Aloes i awokado na ratunek suchym włosom

Aloes i awokado na ratunek suchym włosom

Jeżeli masz problem z niesfornymi włosami, które puszą się i mają skłonność do łamania oraz zupełnie nie chcą się układać zadbaj o poprawę ich nawilżenia. W tym celu wcale nie musisz udawać się do drogerii by zakupić drogie kosmetyki pielęgnacyjne. Wystarczy bowiem, że samodzielnie przygotujesz maskę nawilżającą.

Do tego możesz wykorzystać np. owoc awokado lub aloes. Aloes możesz kupić w sklepie zielarskim lub przez internet, awokado natomiast jest dostępne w każdym supermarkecie.

Przygotowując własną maskę lub odżywkę możesz także dodać dowolną ilość innych składników, które lubią twoje włosy. Aloes możesz dodać także do innej odżywki, która wcześniej ci nie służyła lub możesz zmieszać go z samym awokado. Pamiętaj jednak, że przed zastosowaniem awokado musisz najpierw dokładnie rozetrzeć, aby uzyskać jednolitą masę.

Gotową mieszankę nałóż na wilgotne włosy i zostaw na kilkadziesiąt minut. Następnie dokładnie spłucz włosy i ułóż. Już po pierwszym użyciu takiej maski zauważysz, że twoje włosy są bardziej podatne na stylizacje i delikatniejsze w dotyku.