Domowy sposób na piękne loki

Domowy sposób na piękne loki

Aby cieszyć się burzą loków na głowie wcale nie musisz poddać się zabiegowi trwałej ondulacji lub męczyć swoich włosów gorącą lokówką. Wystarczy, że zapleciesz włosy w odpowiedni warkocz, a w zależności od splotu uzyskasz loki, o jakich marzysz. Jeżeli chcesz uzyskać efekt drobnych loczków, które będą rozpoczynały się już u nasady to najlepiej będzie zapleść kłosa dobieranego już u samej skóry głowy. Im cieńsze pasma włosów będziesz dobierała tym drobniejszy skręt uzyskasz. Jeżeli chcesz otrzymać grubsze loki, ale także od samej nasady, to postaw na.

wzw. warkocz francuski. Zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku pamiętaj o tym, by dobierać zawsze pasma tej samej grubości – jeżeli tego nie zrobisz to uzyskasz niesymetryczne loki. Splataj zawsze włosy gdy są jeszcze lekko wilgotne. Dzięki temu łatwiej uzyskasz skręt, a jeżeli podsuszysz je już w warkoczu, to fryzura będzie bardziej trwała.

Po rozpuszczeniu warkocza możesz spryskać włosy lakierem, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że loki tak szybko się nie rozprostują.