Jak dbać o włosy i nie zbankrutować – domowe receptury maseczek

Jak dbać o włosy i nie zbankrutować – domowe receptury maseczek

Ludzie zmagają się z bardzo wieloma problemami w aspekcie włosów. Potrafią być pozbawione blasku, wysuszać się, rozdwajać, puszyć, wypadać, a nawet łamać. Rozwiązywanie tych problemów nie zawsze musi wiązać się z wydawaniem ogromnych ilości pieniędzy w drogeriach lub u fryzjera. Z większością kłopotów można poradzić sobie w domowym zaciszu, za pomocą maseczek, które można wykonać samemu, przy użyciu codziennych produktów spożywczych. Oto najpopularniejsze receptury maseczek domowych:

 • Jeżeli chcesz, aby twoje włosy nabrały blasku, możesz wybrać jedną z trzech prostych receptur.

  Pierwszym pomysłem jest użycie masła kokosowego, które może pełnić rolę maseczki. Rozcierając masło w dłoniach, nakładamy je na włosy i pozostawiamy na pół godziny. Po upływie wspomnianego czasu, maseczkę zmywa się niewielką ilością szamponu. Dzięki temu zabiegowi, włosy nabierają blasku już po pierwszej aplikacji. Drugim pomysłem jest wykorzystanie jasnego piwa i żółtek jaj.

  Pół szklanki złotego trunku, należy wymieszać z jednym żółtkiem. Tak przygotowaną płukankę, podobnie jak w recepturze pierwszej, nakłada się na włosy i zmywa po upływie trzydziestu minut. Kolejnym sposobem na wydobycie blasku włosów, jest maseczka z musu awokado. Jest to jedyny składnik maseczki, który w nieprawdopodobny sposób oddziałuje na włosy. Maseczkę zmywa się jak w pozostałych przypadkach;

 • Przetłuszczające się włosy to kolejny problem, z którym walczy wiele osób, często bezskutecznie.

  Można z nim sobie poradzić przy użyciu domowych składników, które znajdziemy w niemalże każdej kuchni. Pierwsza propozycja to mix łyżki miodu i dwóch żółtek jaj. Drugi – papka z owoców winogron. Trzecia propozycja to zmieszana żelatyna z żółtkami jaj. Wszystkie wymienione maseczki należy wetrzeć we włosy, a następnie owinąć folią, pozostawiając na 15-20 minut.

  Po upływie odpowiedniej ilości czasu, należy zmyć dokładnie produkty delikatnym szamponem i cieszyć się z uzyskanych rezultatów;

 • Na zniszczone włosy i końcówki, można zastosować papkę z banana. W połączeniu z kilkoma kroplami cytryny i kefiru naturalnego, uzyskamy bardzo odżywczą maseczkę, a dodatkowo – bardzo tanią.

.