Mężczyźni w długich włosach

pisanie-prac.waw.pl

W czasach dzieci-kwiatów i jeszcze w kilka lat później nikogo nie dziwił widok mężczyzny w długich włosach. Dziś, choć stajemy się coraz bardziej tolerancyjni, takie fryzury w męskim wydaniu spotykane są coraz rzadziej.

Wiemy jednak, że moda lubi zataczać koło. O czym należy pamiętać, decydując się na noszenie długich włosów? Choć takie podejście może wydawać się stereotypowe, spotykając mężczyzn w długich fryzurach często można zauważyć, że niezbyt chętnie pamiętają oni o pielęgnacji swoich włosów.

Wydaje im się, że nie muszą dbać o nie bardziej niż koledzy w krótkich włosach. To zasadniczy błąd.

Trudno wyobrazić sobie coś bardziej odstręczającego niż przyklapnięte kosmyki natłuszczonych włosów. Oczywiście, zasada ta dotyczy nie tylko mężczyzn, ale także kobiet.

Wiele przedstawicielek płci damskiej decyduje się na noszenie rozpuszczonych włosów. Czasami wybierają tę wersję ze względu na korzystniejszy wygląd, innym razem zwyczajnie nie lubią lub nie mają czasu przygotowywać rozmaitych fryzur.

Niestety, w wersji męskiej takie rozwiązanie nie wygląda dobrze. Szczególnie w sytuacjach oficjalnych, mężczyźni powinni pamiętać o schludnym związaniu włosów w kucyk.