Piękno włosów farbowanych

Piękno włosów farbowanych
kosmetyki do włosów

Czy włosy farbowane mogą być piękne i zarazem zdrowe? Oczywiście! Istotna jest jednak odpowiednia ich pielęgnacja. Włosy farbowane wymagają bowiem zupełnie innych zabiegów i kosmetyków, niż włosy w naturalnym kolorze. Przede wszystkim, w przypadku włosów farbowanych, należy szczególnie dbać o kolor: by był trwały i jak najdłużej intensywny. Warto o to dbać, by nie narażać włosów na zbyt częstą koloryzację.

W pielęgnacji koloru z pewnością pomogą szampony i odżywki dedykowane włosom farbowanym. Współcześnie, w dobrych drogeriach możliwe jest kupienie kosmetyków dedykowanych kolorom włosów, dla blondu, rudego i wszelkich odcieni brązu oraz czerni. Równie ważne w przypadku włosów farbowanych jest ich intensywne nawilżanie. Farby bowiem wysuszają włosy i skórę głowy.

Dlatego zawsze miej pod ręką szampon przeciwłupieżowy oraz intensywne odżywki nawilżające i olejki. Przynajmniej raz w tygodniu nakładaj na włosy maskę nawilżającą, która nie tylko je wzmocni, ale również odżywi. Włosy farbowane mogą być piękne i zdrowe, jednak to od Ciebie zależy czy takie będą. Jeśli poświęcisz im należytą uwagę z pewnością odpłacą Ci blaskiem i witalnością.