Ruch to zdrowie

Ruch to zdrowie
www.catonpillar.pl

Zdecydowanie zbyt wielu ludzi wykonuje teraz pracę siedzącą, a to – nie oszukujmy się – nie sprzyja ani zdrowiu, ani figurze. Minimum osiem godzin przy biurku, a do tego podjadanie co jakiś czas, sprawiają, że szybko tyjemy, nasza przemiana materii spowalnia i nie wyglądamy tak, jak kiedyś. Dlatego trzeba korzystać z każdej okazji i uprawiać sport.

Bowiem jest to jedyna metoda, aby zachować zdrowie i witalność jak najdłużej. Dlatego też warto znaleźć odpowiedni sport dla siebie i postarać się o to, aby uprawiać go minimum trzy razy w tygodniu, minimum trzydzieści minut. Wiele osób jeździ na rowerze lub biega.

Niestety zima nie sprzyja tego typu aktywnościom i trzeba przerzucić się na inne rodzaje sportu. Ale przecież nadal można jeździć na rowerze lub biegać, ale wykorzystywać do tego rower stacjonarny lub bieżnię. A znaleźć je możemy na każdej przecież siłowni.

Siłownia jest doskonałym rozwiązaniem. Możemy wyskoczyć tam po pracy, a czasem nawet przed i przez godzinę, albo i dłużej pracować nad formą, kondycją i oczywiście doskonałą figurą. W każdym dużym, a nawet mniejszym mieście znajdziemy takie miejsce, wyposażone w odpowiedni sprzęt, na którym mogą ćwiczyć i kobiety i mężczyźni.

Kiedy już się zdecydujemy i kupimy karnet potrzebujemy jeszcze odpowiedniego stroju i butów, a także dużej dawki motywacji i samozaparcia. Warto jednak. Już po kilku tygodniach zobaczymy efekty – będziemy czuć się lepiej i oczywiście o wiele lepiej wyglądać.

Z pewnością też nowa figura będzie źródłem dobrego samopoczucia i zadowolenia.