Stawiamy na kolor biały

Stawiamy na kolor biały
Skrzynki na wino

Wybór odpowiedniego prezentu zawsze wymaga niemałej burzy mózgów. Nawet jeśli mamy opracowany wstępny koncept – kupujemy alkohol, najlepiej wino, nadal pojawiają się pewne problemy i decyzje, które należy podjąć. Przede wszystkim główne dylematy dotyczą rodzaju wina, a dla osób, które nie znają się do końca na tych trunkach sprowadzają się do dwóch alternatyw. Białe, czy czerwone wino? Które okaże się najodpowiedniejsze na prezent? Najciekawszym pomysłem jest spersonalizowane białe wino.

To niezobowiązujący podarunek, który sprawdzi się na każdej imprezie i uroczystości i sprawi, ze wypadniemy korzystnie w oczach gospodarzy. Tym bardziej warto zadbać o osobisty akcent, jakim jest etykieta z dedykacją lub cytatem pomagającym uczcić okazję. Białe wino produkowane jest z moszczu (świeżo wyciśnięty sok używany jako półprodukt) i winogron. Jego odmiany to między innymi chardonnay, riesling, sauvignion blanc.

To ostatnie należy zdecydowanie do lżejszych, podpasuje więc każdemu, kto lubi delikatne trunki i nie preferuje mocniejszych imprez, natomiast chardonnay bardziej zadowoli smakoszy, jest mocniejsze i wyrazistsze. Aby zapunktować warto tez wiedzieć, jak podawać takie wino. Białe powinno być lekko schłodzone, podawane w temperaturze około 10 stopni. Wytrawne świetnie nada się do podawania podczas posiłków, zwłaszcza do potraw z drobiu, ryb, czy sałatek, natomiast słodkie będzie stanowiło wspaniały deser.

Warto więc najpierw zrobić mały rekonesans i dowiedzieć się, jakie trunki i w jakich sytuacjach pija gospodarz przyjęcia. Wtedy łatwiej będziemy mogli dobrać najodpowiedniejszy model.