Stosuj oleje dla efektu zdrowych i pięknych włosów

Stosuj oleje dla efektu zdrowych i pięknych włosów
www.animachina.pl

Pielęgnacyjne właściwości olejków znane są od wieków. Również współcześnie coraz bardziej doceniamy ich zbawienny wpływ na włosy.

Coraz chętniej wybieramy oleje jako pielęgnacyjny kosmetyk odżywiający i nawilżający. Częściej wolimy pielęgnować nasze włosy naturalnym olejkiem, niż profesjonalnymi kosmetykami ze sklepu.

Jednak jaki olej wybrać, dla uzyskania optymalnych efektów nawilżenia i odżywienia włosów? Najpopularniejszymi olejami wykorzystywanymi do pielęgnacji włosów, są między innymi olej rycynowy, który wzmacnia, nawilża i wygładza włosy, a dodatkowo ma właściwości przeciwłupieżowe. Równie często wykorzystywany jest olej kokosowy, który odżywia suche włosy i regeneruje zniszczone.

Do wszystkich rodzajów włosów polecany jest natomiast olej arganowy, który je wygładza i nawilża, a dodatkowo dodaje witalności i blasku. Olej należy stosować na nieumyte włosy, na ciepło lub zimno.

Niewielką jego ilość należy wetrzeć we włosy i pozostawić na kilkanaście minut do pół godziny. Następnie należy go dokładnie zmyć za pomocą swojego ulubionego szamponu.

Taki zabieg warto powtarzać przynajmniej raz na dwa tygodnie, aby cieszyć się optymalnymi efektami nawilżenia i odżywienia.