Suche włosy latem – jak je uratować

Suche włosy latem – jak je uratować

Suche włosy latem to kłopot wielu kobiet, ale również mężczyzn, którzy noszą długie włosy. Słońce i wysokie temperatury nie wpływają korzystnie na wygląd włosów, sprawiają, że się puszą, źle układają, są wysuszone, matowe i pozbawione blasku. Jeśli znajdujesz się w grupie osób, która zmaga się z takim problemem – zapraszamy do lektury.

W poniższym artykule znajdziesz niezawodne triki, dzięki którym twoje włosy staną się odżywione i piękne.

 • Źródło problemu to sklepowe półki. Może wydawać się, że wszyscy kupujemy kosmetyki do pielęgnacji włosów z głową, choć nie jest to proste i często popełnia się szereg błędów.

  Wybierając konkretne produkty, warto mieć na uwadze rodzaj swoich włosów i ich charakterystykę. Jeśli nasze włosy się nie przetłuszczają, nie kupuje się kosmetyków, przeznaczonych temu problemowi. Ludzie bardzo często chcą zapobiegać kolejnym zmorom włosowym, ale źle dobrane kosmetyki mogą tylko pogłębiać problem.

  Warto więc wiedzieć, co powinno znajdować się na etykietach produktów do konkretnych rodzajów włosów. Po pierwsze, produkty przeznaczone do włosów suchych, najlepiej gdyby zawierały następujące składniki: witamina E, wyciągi roślinne, ceramidy i pantenol. Dzięki nim, włosy przestają się puszyć i lepiej układać już po kilku myciach.

  Jeśli zależy nam na zabiegu olejowania włosów, warto zainteresować się olejami kokosowymi, arganowymi, czy ze skrzypu polnego, ponieważ mają najlepszy wpływ na włosy;

 • Problem suchych włosów może mieć jednak swoje źródło jeszcze głębiej i nie będzie to oczywiste. Kondycja naszych włosów zależy od tego, jaką stosujemy dietę. Aby dbać o wysuszone włosy, na talerzu powinny znaleźć się składniki odżywcze i mineralne.

  W daniach nie może więc zabraknąć następujących produktów: migdały, pestki słonecznika, warzywa, owoce morza, czy oliwa;

 • Jeżeli jesteśmy przekonani, że nasza dieta jest odpowiednia, a stosowane kosmetyki umiejętnie dobrane, a nasze włosy nadal są suche – należy pomyśleć o wizycie w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Istnieją specjalistyczne zabiegi, które pozwalają wydobyć blask już za pierwszym razem. Mowa o popularnych saunach na włosy, które są jednym z niezawodnych sposobów kuracji nawilżających.

.