Warkocz

Tradycje wykonywania niektórych fryzur są dość głęboko zakorzenione w naszej kulturze. Jednym z takich uczesań, dość tradycyjnych i uznawanych za nieco konserwatywne, jest warkocz.

Najczęściej czeszemy w taki sposób już małe dziewczynki, ze względu na wygodę i estetyczny wygląd takiej fryzury. Często zapominamy, że odpowiednio wykonany warkocz może stanowić nie lada ozdobę także dla dorosłej osoby.

Dosyć elegancki, choć czasami kojarzony z wiejskim klimatem efekt można osiągnąć oplatając długi warkocz dookoła głowy. Taka odpowiednio wykonana fryzura świetnie sprawdzi się nawet na oficjalnym spotkaniu biznesowym.

Dodatkowo może ładnie wpasowywać się nawet w wyjątkowe okazje, jak święta, komunie czy śluby. Takie uczesanie stanowi ciekawe urozmaicenie od wiązanych codziennie kucyków oraz zwyczajnych warkoczy.

Ogromną zaletą tego typu fryzury jest również wygoda. Ciasno spleciony, dokładnie związany warkocz nie rozpadnie się nawet podczas długiego dnia w pracy czy aktywności fizycznej.

Taka fryzura dobrze sprawdzi się w czasie upałów, odsłaniając cały kark. Taki rodzaj eksponowania skóry jest bardzo zmysłowy, a jednocześnie wcale nie jest wulgarny.