Zalety krótkich włosów

Wiele osób uważa, że długie włosy stanowią jeden z nieodłącznych atrybutów kobiecości. Żyjemy jednak w czasach, gdy chętnie odchodzimy od tradycji i konserwatywnych poglądów, również w kwestii wyglądu. Właśnie dlatego wiele kobiet decyduje się na ścięcie włosów i zrezygnowanie z długich pukli na rzecz krótkiej fryzurki.

Nic dziwnego, jeśli zastanowić się, jak wiele zalet mają krótkie włosy. Fryzura „na chłopaka” i rozmaite wariacje na jej temat to przede wszystkim wygoda. Trudno nie docenić takiego uczesania, jeśli wcześniej przez wiele lat wstawałaś co dzień rano nieco wcześniej, tylko po to, by ułożyć odpowiednią fryzurę przed wyjściem do pracy czy szkoły.

Czasami może zdarzyć się, że po przebudzeniu zapomnisz się uczesać, ale… nikt tego nawet nie zauważy. Wszystkie zabiegi pielęgnacyjne wraz ze skróceniem włosów zostają ograniczone do minimum. Na umycie i wysuszenie włosów będziesz potrzebować w takiej sytuacji zaledwie kilku minut.

Krótkie włosy świetnie sprawdzają się także w upalne dni. Nie musisz upinać ich w taki sposób, by dodatkowo nie grzały cię w szyję czy plecy. Krótka, postrzępiona fryzurka może sprawić, że będziesz wyglądać figlarnie i zawadiacko.