Główne fundusze Unii Europejskiej
Jeszcze do 2020 roku Unia Europejska realizować będzie założenia strategiczne planu „Europa 2020”. Działania zawarte we wspomnianym planie mają dotyczyć przede wszystkim sfery zatrudnienia oraz edukacji, a także włączenia społecznego, innowacji oraz zmian w zakresie klimatu i energii.
Aby te cele mogły być w odpowiedni sposób realizowane, Unia Europejska stworzyła pięć głównych funduszy, wspierających rozwój gospodarki. Jak łatwo się domyślić, każdy z wyżej wspomnianych celów posiada specjalny, dedykowany swoim potrzebom fundusz.
Znajdziemy wśród nich kolejno: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Europejski Fundusz Społeczny, Fundusz Spójności, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Europejski Fundusz Morski i Rybacki. Niektóre z tych nazw brzmią dość enigmatycznie, inne zaś wydają się bardzo precyzyjnie określać zakres swoich działań.
Niezależnie od tego, jak postrzegamy zapotrzebowanie na istnienie określonych funduszy, należy pamiętać, że wspieranie tych właśnie konkretnych dziedzin życia zostało uznane za konieczne przez specjalistów od gospodarki. Czy te działania odniosą zamierzony skutek? Tego dowiemy się już za pięć lat.
Polecane artykuły
Migrujemy na wakacje!
Poważne brzmienie słowa „migracja” w oczywisty sposób sprawia, że wywołuje ono skojarzenie z wyjątkowo istotnymi wydarzeniami i kwestiami. Tymczasem nie należy zapominać, że migracje to wszystkie wędrówki ludności, niezależnie od tego, jaki jest ich czas czy też cel. Chociaż takie sformułowanie nie
Co wpływa na migrację?
Mogłoby się wydawać, że powody, które wpływają na powstawanie wędrówek ludności są często dość konkretne. Każdy indywidualnie podejmuje decyzje o przemieszczaniu się, kierowany własnymi, mniej lub bardziej logicznymi pobudkami. Tymczasem warto wiedzieć, że specjaliści dzielą czynniki wpływające na