Imigranci
Temat imigrantów to dziesiątki lat, kiedy ludzie wyjeżdżali z rodzinnego miasta, państwa by szukać schronienia czy pracy.
W latach komunizmu w Polsce był to bardzo obszerny temat, kiedy ludzie wyjeżdżali do Niemiec i tam rozpoczynali wszystko od nowa większość z nich teraz mająca pięćdziesiąt i więcej lat osiadła na stałe, tam zakładali rodziny i rozwijali się zawodowo.
Podobnie w Polsce było kilkanaście lat temu, kiedy ludzie z powodów gospodarczo ekonomicznych zaczęli wyjeżdżać do Irlandii czy Anglii szukając dobrze płatnej pracy.
Mimo pracy niewymagającej płynnego posługiwania się językiem obcym otrzymywali wynagrodzenie, które umożliwiało spokojny byt.
Duża część Polaków posiadała w Polsce kredyty, które dzięki zarobkom w innej walucie o wysokim kursie mogli spłacić.
W chwili obecnej zarówno w Niemczech jak na wyspach jest tylu imigrantów, że zaczyna być to problemem szczególnie dla tych nacji, które roszczeniowo mają tylko żądania w zamian nie dając swojej rzetelnej pracy.
Problem się na tyle nasila, że władze tych państw mówią o nim oficjalnie.
Polecane artykuły
Migrujemy na wakacje!
Poważne brzmienie słowa „migracja” w oczywisty sposób sprawia, że wywołuje ono skojarzenie z wyjątkowo istotnymi wydarzeniami i kwestiami. Tymczasem nie należy zapominać, że migracje to wszystkie wędrówki ludności, niezależnie od tego, jaki jest ich czas czy też cel. Chociaż takie sformułowanie nie
Co wpływa na migrację?
Mogłoby się wydawać, że powody, które wpływają na powstawanie wędrówek ludności są często dość konkretne. Każdy indywidualnie podejmuje decyzje o przemieszczaniu się, kierowany własnymi, mniej lub bardziej logicznymi pobudkami. Tymczasem warto wiedzieć, że specjaliści dzielą czynniki wpływające na