Jak się targować?
Każda osoba, która chociaż raz odbyła podróż do Maroka, Egiptu bądź innych krajów arabskich wie, że z każdym taksówkarzem czy handlarzem należy się targować.
Jak to robić, aby uzyskać dobrą cenę i nie przepłacić za towar? Pamiętajmy, że dobre maniery sprzedawcy wcale nie oznaczają, że cię lubi.
Cała jego „gra” – czasem łącznie z zaproszeniem na herbatę – ma na celu wyłącznie sprzedanie towaru po wyższej cenie.
Jeśli nawet skorzystamy z jego oferty poczęstunku, nie czujmy się później zobowiązani do kupna czegokolwiek.
Podczas samego procesu targowania się musimy być stanowczy i spokojni.
Dobrze powołać się na jakąś wadę przedmiotu – zarysowanie czy słabe wykonanie.
To właśnie jest najczęstszy argument, który skłania sprzedawcę do zejścia z ceny.
Jeśli handlarz cały czas nie zgadza się na proponowaną przez nas cenę – ostentacyjnie wyjdźmy ze sklepu.
Jeżeli pójdzie za nami, cena jaką proponowaliśmy w rzeczywistości nie jest niższa niż wartość produktu, a transakcja zostanie sfinalizowana.
Polecane artykuły
Migrujemy na wakacje!
Poważne brzmienie słowa „migracja” w oczywisty sposób sprawia, że wywołuje ono skojarzenie z wyjątkowo istotnymi wydarzeniami i kwestiami. Tymczasem nie należy zapominać, że migracje to wszystkie wędrówki ludności, niezależnie od tego, jaki jest ich czas czy też cel. Chociaż takie sformułowanie nie
Co wpływa na migrację?
Mogłoby się wydawać, że powody, które wpływają na powstawanie wędrówek ludności są często dość konkretne. Każdy indywidualnie podejmuje decyzje o przemieszczaniu się, kierowany własnymi, mniej lub bardziej logicznymi pobudkami. Tymczasem warto wiedzieć, że specjaliści dzielą czynniki wpływające na