Na straży prawa w Polsce
Na straży prawa w Polsce stoją różnego rodzaju przepisy oraz instytucje. W pierwszej kolejności na straży stoi Konstytucja, która jest najważniejszą ustawą w Polsce, z jaką mamy do czynienia.
Następnie są inne ustawy, akty oraz rozporządzenia wydawane w określony sposób i przez określone instytucje państwowe. W każdym państwie znajdziemy luki prawne, czyli niedookreślenia, które działają na korzyść lub częściej niekorzyść obywatela.
Niestety nieznajomość prawa szkodzi, dlatego warto wiedzieć, co jako obywatela obowiązuje, jakie ma prawa, obowiązki, gdzie i w jakiej sytuacji obywatel powinien szukać pomocy czy doradztwa w różnych sytuacjach. Na szczęście coraz więcej instytucji działa po to by obywatel czuł się bezpiecznie, aby nie czuł się ignorowany bez względu na to, jaki ma problem.
Z punktu widzenia organów państwa najważniejsze jest, aby czuli się bezpieczni i w związku z tym mają do dyspozycji Rzecznika Praw Człowieka, Rzecznika Praw Konsumenta, Rzecznika Praw Pacjenta, jakiego tematu nie dotyczyłby problem obywatel ma możliwość wyjaśnienia.
Polecane artykuły
Migrujemy na wakacje!
Poważne brzmienie słowa „migracja” w oczywisty sposób sprawia, że wywołuje ono skojarzenie z wyjątkowo istotnymi wydarzeniami i kwestiami. Tymczasem nie należy zapominać, że migracje to wszystkie wędrówki ludności, niezależnie od tego, jaki jest ich czas czy też cel. Chociaż takie sformułowanie nie
Co wpływa na migrację?
Mogłoby się wydawać, że powody, które wpływają na powstawanie wędrówek ludności są często dość konkretne. Każdy indywidualnie podejmuje decyzje o przemieszczaniu się, kierowany własnymi, mniej lub bardziej logicznymi pobudkami. Tymczasem warto wiedzieć, że specjaliści dzielą czynniki wpływające na