Prawosławne wpływy
Wschód to nie tylko cudowne krajobrazy i pyszne jedzenie. To również specyficzna kultura stanowiąca integralną część narodowego dziedzictwa całej Polski.
Składa się ona z wielu elementów, z których niektóre są dla osób zamieszkujących inne rejony obce i trudne do zrozumienia. Weźmy chociażby ducha prawosławia, który zwłaszcza na Podlasiu i na Lubelszczyźnie odgrywa znaczącą rolę.
Tereny tam zamieszkuje największa w skali całej Polski mniejszość religijna wyznawców prawosławia, czyli Kościoła Wschodniego. Kultywuje ona swoje tradycje i świetnie współistnieje z katolikami, których oczywiście również tam nie brakuje.
Wartością dodaną jest intrygująca architektura cerkiewna, która odcisnęła swoje piętno na wschodnich świątyniach. Wiele z nich ma status zabytków i stanowią one atrakcję turystyczną samą w sobie.
Każdego roku tysiące pielgrzymów przyciąga także święta Góra Garbarka, która jest jednym z głównych ośrodków prawosławnego kultu w kraju. Wszystko to są rzeczy fascynujące i godne bliższego poznania.
Polecane artykuły
Migrujemy na wakacje!
Poważne brzmienie słowa „migracja” w oczywisty sposób sprawia, że wywołuje ono skojarzenie z wyjątkowo istotnymi wydarzeniami i kwestiami. Tymczasem nie należy zapominać, że migracje to wszystkie wędrówki ludności, niezależnie od tego, jaki jest ich czas czy też cel. Chociaż takie sformułowanie nie
Co wpływa na migrację?
Mogłoby się wydawać, że powody, które wpływają na powstawanie wędrówek ludności są często dość konkretne. Każdy indywidualnie podejmuje decyzje o przemieszczaniu się, kierowany własnymi, mniej lub bardziej logicznymi pobudkami. Tymczasem warto wiedzieć, że specjaliści dzielą czynniki wpływające na