Stereotyp „Polski B”
Jednym z największych problemów większości współczesnych społeczeństw są różnego rodzaju stereotypy, czyli potoczne wyobrażenia na jakiś temat, zwykle nacechowane negatywnie, które nie muszą mieć wiele wspólnego z prawdą.
Takie myślenie może zaciążyć nad stosunkami społecznymi i nad konkretnymi tematami, które należałoby omawiać w sposób rzeczowy, a nie ulegając emocjom.
Polska wschodnia przez wiele osób w dalszym ciągu jest postrzegana jako Polska grosza.
Zacofana cywilizacyjnie, ze słabą infrastrukturą, z gorzej wykształconymi ludźmi i całym bagażem wad.
W praktyce okazuje się, że te opowieści powtarzane tysiące razy niewiele mają wspólnego z rzeczywistością.
Poziom życia na wschodzie Polski miejscami rzeczywiście odbiega od tego, co na zachodzie, jednakże tam właśnie najlepiej widać skok w rozwoju, jaki dokonuje się w Polsce od ponad 20 lat.
Zaplecze turystyczne jest coraz lepsze, miejscowe atrakcje są świetnie wyeksponowane i przy tym energicznie promowane.
Słowem, możliwości jest ogrom – trzeba się tylko otworzyć na wschód i nie ulegać mitom.
Polecane artykuły
Migrujemy na wakacje!
Poważne brzmienie słowa „migracja” w oczywisty sposób sprawia, że wywołuje ono skojarzenie z wyjątkowo istotnymi wydarzeniami i kwestiami. Tymczasem nie należy zapominać, że migracje to wszystkie wędrówki ludności, niezależnie od tego, jaki jest ich czas czy też cel. Chociaż takie sformułowanie nie
Co wpływa na migrację?
Mogłoby się wydawać, że powody, które wpływają na powstawanie wędrówek ludności są często dość konkretne. Każdy indywidualnie podejmuje decyzje o przemieszczaniu się, kierowany własnymi, mniej lub bardziej logicznymi pobudkami. Tymczasem warto wiedzieć, że specjaliści dzielą czynniki wpływające na