Wprowadzenie w błąd


Za praktykę rynkową, która wprowadza w błąd, uznajemy działanie, które w jakikolwiek sposób powoduje lub może powodować podjęcie przez przeciętnego konsumenta decyzji dotyczącej umowy, której w innych okolicznościach by nie podjął. Co należy do takich praktyk? Przede wszystkim rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, rozpowszechnianie prawdziwych informacji, ale w taki sposób, który może wprowadzać w błąd, działanie związane z wprowadzeniem rzeczy na rynek, które może wprowadzić w błąd w zakresie, na przykład produktów lub ich opakowań, znaków towarowych, nazw handlowych lub innych oznaczeń indywidualnych przedsiębiorcy lub produktu.
Działanie wprowadzające w błąd może również dotyczyć samego istnienia produktu, jego rodzaju lub jego cech. Do działań wprowadzający w błąd zaliczymy również niedopilnowanie obowiązków przedsiębiorcy związanych z produktem, w tym usług serwisowych i procedury reklamacyjnej, dostawy, niezbędnych usług i części.
Działanie wprowadzające w błąd może też dotyczyć praw konsumenta (na przykład prawa do naprawy lub wymiany produktu). Wprowadzające w błąd może być również zaniechanie.
Przeczytaj również: Na straży prawa w Polsce
Przeczytaj również: Państwa należące do UE
Przeczytaj również: Nauki związane z prawem europejskim
Polecane artykuły

Australia – tutaj ludziom żyje się dobrze
Bez wątpienia Australia jest jednym z tych państw, w których warto się osiedlić. Średnia długość życia mieszkańców tego kraju wynosi prawie 82 lata, a a produkt krajowy brutto na jednego obywatela to ponad 34 dolary. Australia jest krajem szybko rozwijającym się, a jej społeczeństwo jest bardzo zr

Autokary też popularne
Cenioną i dość często używaną przez turystów alternatywą dla pociągów są autokary, najczęściej te działające w ramach PKS. Komunikacja samochodowa ma z założenia wypełniać lukę, której nie jest w stanie zagospodarować kolej i tym samym dowozić ludzi do mniejszych miejscowości, w których połączeń kol