Jakie pieluchy dla niemowlaka? – muślinowe, bambusowe, czy tetrowe?

Jakie pieluchy dla niemowlaka? – muślinowe, bambusowe, czy tetrowe?

Wielu rodziców korzysta nie tylko z pieluch jednorazowych, ale coraz większa grupa wraca do pieluch materiałowych, z których korzystały nasze babcie i mamy. Niektórzy używają ich zamiast pieluszek jednorazowych, ale są również tacy rodzice, którzy pieluchy materiałowe wybierają, aby mieć czym wytrzeć buzię dziecka gdy uleje, aby móc je rozłożyć na swoim ramieniu, tak by dziecko nie dotykało buzią brudnego ubrania. Jednak jakie pieluszki materiałowe wybrać, aby mieć pewność, że dokonaliśmy najlepszego wyboru, tym bardziej, że wbrew pozorom mogą się one dość mocno od siebie różnić?

Wiele propozycji

Mamy wiele propozycji na pieluszki materiałowe, dlatego warto poznać ich mocne i słabe strony, tak abyśmy mogli określić, które z nich będą tymi najlepszymi dla naszego dziecka. Z jednej strony oferowane są nam pieluszki tetrowe, które są wykonane z bawełny, a więc świetnie chłoną, przepuszczają powietrze i bardzo szybko schną.

Proponowane mogą nam być również pieluszki bambusowe, które są bardzo wytrzymałe, świetnie oddają i przyjmują ciepło i co ważne dla wielu rodziców są one również antybakteryjne i grzybobójcze, a to oznacza, że po prostu są lepsze dla zdrowia dziecka. Przy tym też świetnie wchłaniają wilgoć, co jest dodatkowym atutem dla ogromnej rzeszy rodziców.

Jaka jeszcze oferta?

Przeglądając oferty na pieluszki materiałowe szybko zauważymy, że proponowane mogą nam być również pieluszki muślinowe. One zawierają w sobie mieszankę bawełny i bambusa, a więc można powiedzieć, że oferują nam to co najlepsze z dwóch poprzednich rodzajów.

Są bardzo chłonne, antybakteryjne, ale dodatkowo jeszcze trzeba powiedzieć, że takie pieluszki muślinowe są bardzo przyjemne w dotyku i delikatne. To oznacza, że spokojnie możemy nie tylko używać ich jako podkładu pod buzię dziecka i do jej wycierania, ale świetnie sprawdzą się również wtedy, gdy będziemy chcieli nimi okryć dziecko w gorące dni. Dodatkowo warto jeszcze powiedzieć, że takie pieluszki muślinowe są bardzo wytrzymałe, a więc również pod tym kątem warto w nie zainwestować, bo z pewnością nie będziemy żałowali naszej decyzji. Decydując się na pieluszki muślinowe otrzymujemy wysoką jakość w bardzo przystępnej cenie, a to oznacza, że zapewniamy też naszemu dziecku wygodę korzystania z niezwykle miękkiej i jednocześnie też lekkiej pieluszki.

Jeśli sprawdzimy co możemy zyskać decydując się na pieluszki muślinowe, to z pewnością będziemy mieli pewność, że to propozycja idealna dla nas i naszego dziecka.