Nawyki, dzięki którym twoje włosy będą zdrowe

Nawyki, dzięki którym twoje włosy będą zdrowe

Włosy są wizytówką większości z nas. Odpowiednio pielęgnowane, cieszą się blaskiem i siłą, dzięki czemu człowiek czuje się i wygląda lepiej. Nie sposób jednak znaleźć idealną receptę na dbanie o każde włosy. Potrzeba bardzo wiele cierpliwości, aby dokonać cudów. Najmniejsze zmiany powinny mieć jednak swoje źródło w codziennych nawykach. To dzięki nim w pewnym momencie, po upływie dłuższego czasu, staną się początkiem ładnych i odżywionych włosów. W nawykach chodzi jednak o to, by nie zastanawiać się nad ich realizacją, a po prostu działać. Muszą być jednak sprawdzone, by miały szansę pozytywnie wpłynąć na omawiany problem niezdrowych włosów.

Od czego zacząć?

  • Najważniejsze jest, by na samym początku drogi w przemyślanej pielęgnacji włosów, pomyśleć o dobraniu odpowiednich kosmetyków do rodzaju włosów. Nawet najbardziej wymyślne kosmetyki zdadzą się na nic, jeśli będą stosowane nieodpowiednio lub na nieodpowiednie włosy. Istnieją trzy główne typy włosów: normalne, suche i przetłuszczające się. Pierwsze to takie, o których marzy chyba każdy. Nie są zniszczone, układają się podczas naturalnego procesu schnięcia, nie trzeba o nie nadmiernie dbać. Włosy suche to z kolei takie, którym brakuje sebum. Bardzo trudno je ułożyć i zapobiec łamliwości i puszeniu. Włosy suche bardzo często mają osoby, które od lat się farbują, prostują włosy lub suszą gorącym powietrzem.

    Ostatni typ włosa, to w odróżnieniu od włosów suchych – nadprogramowa produkcja sebum;

  • Po drugie – mycie włosów uzależnij od konkretnej potrzeby. Nie zawsze trzeba myć włosy codziennie, czy co drugi dzień, jeżeli nie jesteśmy posiadaczami trzeciego typu włosów, czyli przetłuszczających się. Jeśli jednak czujemy taką potrzebę, używamy delikatnych kosmetyków, które nie drażnią włosów;
  • Warto pozbyć się nawyków, które od lat wykonywane są w trakcie mycia włosów. Mowa o nakładaniu nadmiernej ilości szamponu na całą długość. W myciu głowy nie chodzi o to, aby produktu było dużo na włosach, ale o to, by było go niewiele na skalpie. Skórę głowy należy myć okrężnymi ruchami, co sprawia, że przy okazji ją masujemy. Samą długość włosów, można ewentualnie potraktować pianą. Nie wolno szorować i szarpać włosów, co może przyczynić się do ich łamliwości.

.