Palacio da Pena

Portugalia staje się coraz popularniejszym krajem. Jej uroki dostrzegają turyści z całego świata. Portugalia słynie nie tylko ze słonecznej pogody, wykwintnego wina, ale także z zabytków.

Do jednych z nich można zaliczyć Palacio da Pena. Pałac znajduje się w niewielkiej miejscowości położonej w okolicy Lizbony. Każdy, kto zobaczył ten pałac, z pewnością stwierdzi, że jest on niezwykły.

Dlaczego? Palacio da Pena powstał z inicjatywy jednego z najlepszych niemieckich architektów. Został wybudowany dla Ferdynanda II. Inspiracją do wybudowania pałacu był orient.

To właśnie dlatego zamek zachwyca różnorodnością kolorów. Pałac składa się z wielobarwnych kopuł czy wieżyczek. Wyróżnia się zatem z daleka.

Wrażenie robi także wnętrze pałacu. Turyści mogą odnieść wrażenie, że każde pomieszczenie zostało utworzone w innym stylu. Niewątpliwą atrakcją tego zamku są wielobarwne mozaiki.

Równie ciekawie prezentują się meble i tkaniny, wykonane z najlepszej jakości materiałów. Dla niektórych Palacio da Pena stanowi synonim kiczu. Większość jednak uważa go za perełkę architektoniczną.

Cezary
News Reporter
Hejo, jestem Cezary. Nie Cezary Pazura, nie Juliusz Cezar. Twój przewodnik w prawie i podróży.