Palacio da Pena

Palacio da Pena

Portugalia staje się coraz popularniejszym krajem. Jej uroki dostrzegają turyści z całego świata. Portugalia słynie nie tylko ze słonecznej pogody, wykwintnego wina, ale także z zabytków.

Do jednych z nich można zaliczyć Palacio da Pena. Pałac znajduje się w niewielkiej miejscowości położonej w okolicy Lizbony. Każdy, kto zobaczył ten pałac, z pewnością stwierdzi, że jest on niezwykły.

Dlaczego? Palacio da Pena powstał z inicjatywy jednego z najlepszych niemieckich architektów. Został wybudowany dla Ferdynanda II. Inspiracją do wybudowania pałacu był orient.

To właśnie dlatego zamek zachwyca różnorodnością kolorów. Pałac składa się z wielobarwnych kopuł czy wieżyczek. Wyróżnia się zatem z daleka.

Wrażenie robi także wnętrze pałacu. Turyści mogą odnieść wrażenie, że każde pomieszczenie zostało utworzone w innym stylu. Niewątpliwą atrakcją tego zamku są wielobarwne mozaiki.

Równie ciekawie prezentują się meble i tkaniny, wykonane z najlepszej jakości materiałów. Dla niektórych Palacio da Pena stanowi synonim kiczu. Większość jednak uważa go za perełkę architektoniczną.